T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Kırklareli Smmmo’yu Ziyaret Ettik

29/01/2019 17:07:07 - 29/01/2019 17:14:25 - 8420 Okunma

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 3+1 Uygulamalı Eğitime geçen Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü öğrencilerimizin uygulama yapabilecekleri işyerleri ile ilgili olarak Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaret ettik. Oda Başkanı Sayın Faruk Azabağaoğlu, Başkan Yardımcısı Sayın Recai Yalçınkaya ve Oda Yönetiminden Sayın Mustafa Türkkan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İskender Gümüş, Muhasebe ve Vergi Uyulamaları Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Berna D. Özçelik ve Bölüm Öğretim Elemanları Öğr. Gör. Yakup Akpınar ve Öğr. Gör. Fettah Kaba ile Yüksekokul Sekreteri Bülent Yavuz katıldı.

Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi İskender Gümüş, Meslek Yüksekokulumuzda Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümünden başlanarak 3+1 Uygulamalı Eğitim Sistemine geçileceğini böylece öğrencilerimizin teorik eğitimlerinin yanı sıra mesleki becerilerinin de arttırılarak iş dünyasının beklediği iyi yetişmiş kalifiye elemanlar olarak çalışma hayatına katılmalarının sağlanacağını vurguladı.

 Oda yetkilileri 3+1 Uygulamalı Eğitim Sistemine geçilmesine çok olumlu yaklaştıklarını, mesleki eğitimde uygulamanın yerinin çok önemli olduğunu, öğrencilerin yaklaşık 15 hafta süren bir yarıyıl süresince işyerlerinde bulunmalarının, çalışma hayatına başlamadan önce işyerlerinde neler yapıldığını uygulamalı olarak görmelerinin hem kendi kariyerleri hem de sektörün beklentilerinin karşılanması açısından son derece önemli olduğunu ve bu konuda her türlü desteği vereceklerini belirttiler.

ZİYARET SMMMO

Facebook Twitter Google Plus
smmmo1
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.