T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odasını Ziyaret Ettik

27/02/2019 11:35:08 - 28/02/2019 11:36:42 - 8843 Okunma

 

           2018-2019 Eğitim Öğretim yılında itibaren Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ile başladığımız ve 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılından itibaren tüm bölümlerimizde uygulanmaya başlanması planlanan 3+1 Uygulamalı Eğitim Sisteminde öğrencilerimizin uygulama yapabilecekleri işyerleri ile ilgili olarak Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ettik. Oda Başkanı Sayın Soner ILIK'ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İskender Gümüş, KTSO Genel Sekreteri Fatma Merve GELEP ,Dış Ticaret Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yasemin BİLİR ve Bölüm Öğretim Elemanları Öğr. Gör. Selen ÇELİKKANAT FİLİZ ve Öğr. Gör. Sinem KALENDER ile Yüksekokul Sekreteri Bülent Yavuz katıldı.

         Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi İskender Gümüş, Meslek Yüksekokulumuzda 3+1 Uygulamalı Eğitim Sistemine geçileceğini, böylece öğrencilerimizin teorik eğitimlerinin yanı sıra mesleki becerilerinin de arttırılarak iş dünyasının beklediği iyi yetişmiş kalifiye elemanlar olarak çalışma hayatına katılmalarının sağlanacağını vurguladı. Ayrıca Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde kurulacak Danışma Kurulu ile eğitim öğretimde planlamasında işverenlerin ve sektörlerin temsilcilerininde dış paydaşlar olarak görüş ve önerilerinin alınacağı bir ortamın sağlanmasını amaçladıklarını söyledi.

           Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Soner ILIK, 3+1 Uygulamalı Eğitim Sistemine geçilmesinin  olumlu bir gelişme olarak gördüğünü, mesleki eğitimde uygulamanın yerinin çok önemli olduğunu, öğrencilerin 15 hafta süresince işyerlerinde bulunmalarının gerek mesleki bilgi ve beceri, gerekse iş disiplini kazanmaları açısından faydalı olacağını belirterek , Danışma Kurulunda ve öğrencilerin uygulama yapabilecekleri iş yerleri konusunda ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini söyledi.

ktso

Facebook Twitter Google Plus
KTSO
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.