T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Tek Ders Sınavı Duyurusu

04/02/2019 12:18:00 - 04/02/2019 12:18:00 - 10195 Okunma

       Mezuniyeti için azami öğrenim süresini kullanmamış öğrencilerden, devam şartını yerine getirmiş olduğu tek dersten sorumluluğu kalan veya mezuniyeti için GANO’sunun en az 2,00 olma şartı hariç tüm gereklerini yerine getirmiş öğrenciler ve bu sınav sonucu alacağı notun katkısıyla GANO’sunu en az 2,00 düzeyine çekebilecek durumda olması koşuluyla 14.02.2019 Perşembe günü saat 14.00’te yapılacak olan tek ders sınavına girebilir.

      Sınava girmek isteyen öğrencilerimiz dilekçelerini 12.02.2019 Salı günü mesai bitimine kadar öğrenci işlerine elden teslim edebilir veya ogr.sbmyo@klu.edu.tr mail adresine mail gönderebilirler. Mail gönderen öğrencilerin dilekçelerinin asıllarını  sınava girmeden önce öğrenci işlerine teslim etmesi gerekmektedir.

       Tek Ders Sınav hakkı yılda bir kez kullanılabilir. Tek ders sınavında en az CC (65) notu alan öğrenci başarılı sayılır.

   Tek ders sınavına girecek öğrencilerden Güz Dönemi harcını yatırmamış olan öğrencilerin harcını yatırması gerekmektedir. Bahar Dönemi için harç yatırılmayacaktır.

      Tek ders sınavında alınan not ham başarı notu sayılır ve Senato tarafından belirlenen esaslara göre harf notuna çevrilir. Başarısızlık halinde, ders sonraki yarıyılda/yılda tekrarlanır veya öğrenci bir sonraki  Eğitim-Öğretim yılında tek ders sınavına alınır.

        Tek ders sınavları için mazeret sınavları yapılmaz.

 
SBMYO TEKDERS

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.