T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

“Lojistikte Dijital Dünya” Konulu Konferans

15/04/2019 10:25:45 - 15/04/2019 11:16:23 - 8559 Okunma

Meslek Yüksekokulumuz 2019 yılı Kariyer Günleri kapsamında, Solmaz Gümrük Müşavirliği A.Ş. Kurucu Başkanı Asım BARLIN tarafından sunulan “Lojistikte Dijital Dünya” konulu konferans 10 Nisan 2019 Çarşamba günü Rektörlük Kültür Merkezi Üst salonda gerçekleştirildi.

Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği konferansta Asım BARLIN Gümrük Müşavirliği ile başladığı meslek hayatında bugün gümrük ve dış ticaret danışmanlığı, antrepo ve depolama, uluslararası ve yurtiçi taşımacılık alanlarında hizmet veren dev bir kuruluşa sahip olduklarını belirterek bugünlere gelmelerinde en önem verdiği hususun etik değerler ve itibar olduğunu söyledi. Bunun yanında 40 yıllık birikimlerini teknoloji ve bilişimle birleştirerek geliştirdikleri Solmaz GENIUS adını verdikleri yapay zeka ve derin öğrenme teknolojilerini kullanarak geliştirilen bir gümrük tarifelendirme algoritması ile % 98 doğruluk oranıyla gümrük tarifesi belirleyebildiklerini söyledi.

Konferansın sonunda öğrencilerimizin sorularını da yanıtlayan Sayın BARLIN’a Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi İskender GÜMÜŞ ve Yönetim Organizasyon Bölüm Başkanı Dr.Öğr.Üyesi Cemal ÇEVİK tarafından Teşekkür Belgesi ve Plaket takdim edildi.

Kariyer Asım BARLIN

Facebook Twitter Google Plus
1
2
3
4
5
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.